Blog o wszystkim co w świecie słychać - a nawet jeszcze więcej.

Już niedługo!

sobota, 11 stycznia 2014

Oj, sporo premier na luty - i chociaż mnie w to graj, moja biblioteczka już drży ze strachu, bo z książkami trudno mi się rozstać. Oto i krótka zapowiedź jednej z książek, na którą czekam najbardziej:

"Zagrożeni"

Zagrożeni

A oto i moje (wolne) tłumaczenie opisu książki:
Zrozpaczona i wściekła, ciągle zagrożona ze strony nieznanego szpiega w Cymerii, Allie Sheridan zaczyna tracić grunt pod nogami.

Zagrożeni - trzecia książka z serii "Nocnej Szkoły", pokaże nam, że nie bohaterowie nie tylko są zagubieni - dosłownie wszystko się rozpada. Uczniowie nie rozumieją, co się dzieje, nauczyciele zwracają się przeciwko sobie i już nawet niezachwiane dotąd Zasady tracą swą moc.

Kiedy Nathaniel ujawnia swój plan, Isabelle zaczyna tracić kontrolę Cymerią, Nocną Szkołą i całej organizacją.

Każdy zaczyna popadać w paranoję, narastanie podejrzliwości nawet wśród przyjaciół sięga zenitu. Panuje wszechobecny chaos. Powstaje nowa Zasada: Każdy jest winny, póki nie udowodni, że jest inaczej. Nie potrzebne są dowody czy nawet procesy, żeby zostać skazanym.

Nikt nie jest bezpieczny.

Tym razem Nathaniel nie ma wiele do roboty. Tym razem najbardziej skrzywdzi najbliższy przyjaciel.

 

Niedawno miała miejsce premiera okładki i niestety, ale chyba nie przypadła za bardzo do gustu fanom serii. Pocieszę was jednak, że oryginalna też nie jest wybitna (moim zdaniem nawet gorsza).

I taka mała rada ode mnie - kupując książki zaglądajcie najpierw na strony wydawnictw, na przykład na stronie znak.com.pl można kupić różne tytuły nawet 50% taniej (w zależności od promocji, a takowe są tam co tydzień;) ).  http://www.znak.com.pl

O tak! Już się bałam, że wydawnictwo Amber porzuci kolejną serię - tym razem nie zawiedzie jednak czytelników, bo już niedługo ukaże się "Wierna" (tak, średnio chwytający tytuł), czyli ostatnia część trylogii... ale mam także złe wieści :( Trzecia część Niezgodnej.

Społeczeństwo oparte na frakcjach obróciło się w popiół przez walki o władzę, zdrady i kłamstwa – więc kiedy Tris i Tobias dostają możliwość wydostania się poza znany im wcześniej świat nie wahają się długo. Dziewczyna marzy, że za ogrodzeniem znajdą nowe życie wolne od ciągłych kłamstw i bolesnych wspomnień.

Jednak nowa rzeczywistość okazuje się jeszcze gorsza od tej zostawionej za sobą – wszystko, co wiedziała do tej pory wydaje się teraz pozbawione jakiegokolwiek sensu. Prawda, która pozna może na zawsze zmienić i ją, i wszystkich, których kocha. Po raz kolejny będzie musiała chwycić za broń i dokonać niemożliwych wyborów. Czy gdzieś tam, daleko od co było jej kiedyś znane, odnajdzie się miejsce dla odwagi, wierności, poświęcenia i miłości?

  PRAWDZIWA WOJNA DOPIERO SIĘ ZACZYNA. 

 

 

Premiera już w marcu! 

Napisałam też coś o złej wiadomości - no więc jak ona brzmi? To tylko wstępna okładka... wydawnictwo obdarowywało czasami książki własnymi grafikami, co samym publikacjom nie zawsze wychodziło na dobre :/

Sporo możecie też przeczytać tutaj: http://paranormalbooks.pl/2014/01/11/zapowiedz-wierna-veronica-roth/#comment-32113

sobota, 21 lipca 2012

Niedawno ukazała się specjalna część, małe dopełnienie do serii o przygodach Percy'ego - Archiwum Herosów.

Na oficjalnej stronie autora możemy przeczytać jednak o kolejnej - "Pamiętniki Półbogów" - http://www.rickriordan.com

 

Historie tam zawarte:

Przygody Luka z czasów znajomości z Annabeth i Thalią.

Klasyczne opowiadanie rodem z pierwszej serii. Akcja opowiadania dzieje się po "Ostatnim Olimpijczyku". W tej przygodzie "urlop" Percy'ego i Anabetch zostaje przerwany przez Hermesa z powodu kradzieży jakiej dokonał pewien plujący ogniem (gigantyczny) jegomość...

Jest tutaj również debiutanckie opowiadanie od syna Ricka - Haley Riordan, który inspirował się serią o przygodach Percy'ego Jacksona. Haley rozważa pytanie: "Co się stało z półbogami, którzy walczyli razem z armią Kronosa jest po bitwie na Manhattanie?" Jest to opowieść poczynaniach właśnie jednego z nich.

Następnie opowiadanie o trudnościach przy budowie Argo II. Narratorem jest Leo. Będzie potrzebował pomocy Piper i Jasona, jeśli im się nie powiedzie... cały obóz może zostać zniszczony.

Pamiętniki Półbogów

Niestety, jeszcze nie wiadomo czy książka ukaże się w wersji polskiej:( Na pewno będziemy musieli trochę poczekać, gdyż anglojęzyczna wersja ma premierę dopiero w sierpniu tego roku.

piątek, 20 lipca 2012

We wrześniu tego roku ukaże się trzecia część saki "Klątwa Tygrysa" - Wyprawa. W tym czasie nasi przyjaciele zza oceanu będą się już cieszyć czwartą częścią "Tiger's Destiny".Klątwa tygrysa część IVJuż tylko jedno zadanie dzieli ich od złamania klątwy. Jednak to nie koniec - czeka ich najtrudniejsze z wyzwań. Linia ognia nie raz zagrozi ich życiu w Zatoce Bengalskiej, ale czym ona jest tak na prawdę? A czy Lokesh da za wygraną? Oczywiście, że nie.

Trwa wyścig z czasem, a po piętach depczą im starzy i nowi wrogowie. Miłość i lojalność - czy uda się je pogodzić?  

 

 

http://www.tigerscursebook.com

czwartek, 28 czerwca 2012

Anglojęzyczna wersja ukaże się już 2012-10-01.Znak Ateny Z tego go zauważyłam, polska wersja ukazuje się nieco ponad miesiąc później, tak więc trzecia część "Herosów Olimpijskich" będzie mogła ukazać się jeszcze przed świętami (taka mała aluzja dla Mikołaja;) 

Więcej we wpisie pt.: "Znak Ateny (The mark of Athena) gdzie tym razem poprowadzi naszych bohaterów?"

 
1 , 2 , 3 , 4
1 2 3 4 5