Blog o wszystkim co w świecie słychać - a nawet jeszcze więcej.

Miłość na słodko

czwartek, 23 stycznia 2014

Cóż, może jednak 52 powodów nie znajdę, ale kilka na pewno. Jak na swój gatunek może zadowolić i językiem, i humorem - niestety, ale szoku z powodu zakończenia nie można się spodziewać. Czy nie jest tak jednak w większości romansów? Niestety tak. Dlaczego więc tak chętnie po nie sięgamy?

52 powody

Może dlatego, że zawsze kończą się happyendem, a wyjątki tylko potwierdzają regułę? To wydaje mi się jedynym sensownym powodem - wyobraźmy sobie deszczowe popołudnie, deficyt czekolady i podły nastrój. Co wtedy najlepiej zrobić? Sięgnąć po taką właśnie książkę. Nie uraczymy w niej napięcia - co w takiej sytuacji jest plusem, poza tym mają jednak swoją magię... rozśmieszyć potrafi nawet najbardziej such z sucharów! :) 

 

Jak już zapewne zdążyliście się domyśleć, to historia kopciuszka opowiedziana od tyłu - główna bohaterka zasługuje na miano współczesnej księżniczki; ma najmodniejsze ciuchy, całą świtę służby, flotę jachtów i najdroższych aut... no, może nie do końca ona, ale jej tatuś, za którym zresztą nie przepada. Dlaczego?

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu - to jedno zdanie streszcza stosunki w rodzinie Larrabee. Sztab specjalistów ciężko pracuje, aby rodzina Lexi wypadła w oczach przeciętnych zjadaczy chleba. Ale jaka jest prawda? Z pięciorga rodzeństwa Lexi za kogoś więcej niż tylko kogoś z rodziny Larrabee uznaje starszego brata, z resztą po prostu nie ma kontaktu, każdy żyje swoim życiem. A rodzice? Matka umarła, kiedy dziewczyna była malutka, więc nawet jej nie pamięta a z ojcem i jego coraz to nowszymi żonami spędza czas tylko wtedy, kiedy w pobliżu są paparazzi i obecność córeczki może poprawić jego wizerunek - show must go on! 

Lexi chce uciec od "rodziny" i z przyjaciółmi wyruszyć w świat. Ale czy księżniczka wychowywana w luksusie zrezygnuje z rodzinnego majątku? Nie. Czeka na 25 milionów dolarów, które dostanie ze swojego funduszu powierniczego w dniu osiemnastych urodzin. Ale oczywiście, coś musi pójść nie tak... i to mocno.

Jeżeli połączy się rzucenie przez chłopaka, sporo drinków na pocieszenie, niemożliwie drogie auto  i umiejętności Lexi na drodze wypadek mamy gotowy. I chociaż nikomu nic się nie stało, ucierpiał bezcenny wizerunek wizerunek rodziny i Lexi musi ponieść karę...

...a nawet 52 kary przez 52 tygodnie. Co tydzień inna, ciężka praca; czy to odkrywanie jak działa odkurzacz podczas sprzątania u jednej z amerykańskich rodzin, ustawianie dziesiątek puszek i jogurcików w supermarkecie czy wydawanie tacos w fastfoodzie. Czy Lexi będzie chciała to zrobić? Oczywiście, że nie, ale ma 25 milionów szeleszczących powodów, żeby wziąć się do roboty.

A w tym samym czasie wszyscy wokół zaczynają obstawiać, po ilu pracach dziewczyna się podda, albo co  zawali.


niedziela, 05 stycznia 2014

Typowy romans dla odprężenia - potrafi rozbawić, lekka i przyjemna historia miłosna na pierwszym planie, ale nie jest też boleśnie naiwny.
Miłość
Rzadko czytam takie romanse, zawsze wiadomo jak się skończą, jednak kiedy jakimś niesamowitym sposobem wzięłam ją do ręki w księgarni zobaczyłam jedno zdanie... i właśnie przez to jedno zdanie pomyślałam, że może jednak zrobię wyjątek.

Fakt numer 1: faceci są ślepi.

Lori, szesnastolatka będąca jednocześnie główną bohaterką romansu od lat była zakochana w Seanie, koledze swojego starszego brata - ten jednak jako superprzystojna szkolna gwiazdka zmienia dziewczyny jak rękawiczki i na Lori patrzy jak na kumpla (nie, nawet nie jako "kumpelkę"), bo dziewczyna lubi wodne sporty ekstremalne i jak dotąd nie lubiła się specjalnie stroić czy malować - pewnego dnia postanowiła jednak, że to musi się zmienić. Wykorzystuje to, że z bratem pracuje u rodziców Seana i razem z nim potem pływa na desce wakeboardingowej....
Ale to trochę za mało, więc wykorzystuje to, jak chłopak kocha rywalizować ze swoim młodszym bratem Adamem, a jej najlepszym przyjacielem. Razem wymyślają, że będą udawać parę.

I jak nie trudno się domyślić, coś musi nie wyjść. Tylko co?
a) Sean i tak jest zainteresowany kimś innym,
b) Adam kocha się w Lori,
c) Misternie Uknuta Intryga będzie aż tak misternie uknuta, że sama Lori się w tym pogubi.
d) wszystkie powyższe i o wiele więcej.

Znasz już odpowiedź? Tak, to D.

Miłość, flirt oraz inne zdarzenia losowe na słodko.

1 2 3 4 5