Blog o wszystkim co w świecie słychać - a nawet jeszcze więcej.
Blog > Komentarze do wpisu

Któż nie chciałby żyć wiecznie?

Geneza"Bo wcześniej czy później wszyscy będziemy musieli stawić czoła wieczności." - To ostatnie zdanie napisane w powieści może nam nieco przybliżyć jej tematykę. Fontanna/Źródło wiecznej młodości, boski nektar, magiczne atrybuty, zaklęcia - w każdej kulturze dopatrzeć możemy się jednego i tego samego marzenia - nieśmiertelności.

Naukowcom w końcu się udało - w tajemnicy przed światem dorasta już pierwszy Homo Immortalis, czyli człowiek nieśmiertelny. Pia jest doskonała; nie tylko nie będzie się starzeć, ale jest odporna na wszelakie choroby i trucizny, do tego ma pamięć o jakiej zwykły człowiek mógłby sobie jedynie pomarzyć. Coś niesamowitego, prawda?

 I tak. I nie - każdy medal ma w końcu dwie strony. Począwszy od tego, że główna bohaterka wychowuje w odosobnieniu nie mając pojęcia o otaczającym ją świecie, to jeszcze zdaje sobie sprawę, że będzie musiała patrzeć, jak jej bliscy będą po kolei odchodzić, chyba że spełni swoje marzenie i stworzy sobie nieśmiertelnych towarzyszy.

 

Książka stawia wiele fundamentalnych pytań, które dręczą ludzi już od wieków. Ludzi, którzy bojąc się śmierci, a raczej tego co po niej, marzyli o nieskończoności za życia. Ile będą w stanie poświęcić dla wieczności? Jak daleko posuną się w zabawie w Boga?  

Geneza

W tajnym laboratorium, ukrytym w amazońskiej dżunglii, naukowcy stworzyli pierwszego nieśmiertelnego człowieka, istotę, niemalże doskonałą, która ma dać szansę ludzkości na lepsze życie. I do szesnastych urodzin Pii wszystko układa się... no, cóż idealnie. Jednak dziewczyna zapragnęła zobaczyć świat zza szklanych ścian swojego domu i kożystając z okazji i wymyka się do dżungli, w której spotka chłopaka z pobliskiej wioski. Czy Eio zdoła ją przekonać, że prawdziwe piękno wcale nie tkwi w idealnej doskonałości? sobota, 15 lutego 2014, ola2801

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
1 2 3 4 5