Blog o wszystkim co w świecie słychać - a nawet jeszcze więcej.
Blog > Komentarze do wpisu

Jak zaoszczędzić na lustrzance?

Podobno żeby zrobić dobre zdjęcie trzeba mieć bardzo dobry sprzęt - oto bajeczka wciskana przez producentów drogich i za razem nieporęcznych jak dla mnie lustrzanek. Tak, zdjęcia robione przez takie aparaty zyskują na walorach estetycznych... lecz przy odrobinie pracy za pomocą programu Picassa możemy uzyskać identyczny, a nawet lepszy efekt, wystarczy pobawić się chwilę z różnymi opcjami i gotowe! 

Zgadnijcie, jaką lustrzanką została zrobiona poniższa fotografia? 

Fontanna na jeziorze w Parku Staszica 

Nie, to dzieło zwykłej cyfrówki i tzw. "Efekt Oriona" - jest bardzo bobry kiedy kombinujemy z zieleniami i błękitami - jedno kliknięcie sprawia, że kolory nabierają niespotykanej głębi. Nie polecam tego jednak przy portretach - skóra może nabrać nieco nienaturalnego koloru marchewki, poza tym tracimy szczegóły.

 

Poniżej efekt Cinemascope - ociepla kolory i eksponuje desenie brązu, ma nawet szersze zastosowanie niż Efekt Oriona, ale w odróżnieniu od tego poprzedniego nie można regulować jego nasilenia. "Cinema" (ang. kino) w nazwie efektu jest nieprzypadkowe, delikatnie spłaszcza obraz i dodaje paski na górze i na dole (widać poniżej), ale jeżeli tylko chcemy, możemy z tego zrezygnować i efekt wpłynie tylko na kolorystykę. Ciekawe efekty możemy także osiągnąć poprzez wcześniejsze wybranie efektu sepii. 

Plaża na polskim wybrzeżu

 

Poniżej połączenie obu efektów:

Zabytkowa latarnia w Parku Staszica po zmroku.

 

Niestety, nie mogłam znaleźć oryginałów powyższych zdjęć, więc to musi wystarczyć: 

Zachód słońca nad Bałtykiem

Zachód słońca na Plaży, idąca para

poniedziałek, 06 stycznia 2014, ola2801

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
luigi666
2014/01/06 14:50:49
www.wellbid.com/start/527168755/index.html
1 2 3 4 5